ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ

Παράταση υποβολής αιτήσεων για το ακαδημαϊκό έτος 2023-24

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟ ΕΤΟΣ 2023-24

Παράταση υποβολής αιτήσεων έως 10/9/2022 για την πλήρωση ογδόντα (80) θέσεων μεταπτυχιακών φοιτητών για το ακαδημαϊκό έτος 2023-24 στο Διϊδρυματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (Δ.Π.Μ.Σ.) με τίτλο «Νερό, Βιόσφαιρα και Κλιματική Αλλαγή» (Water, Biosphere and Climate Change).
Ημερίδα «Ιχνηλατώντας το κλίμα της πόλης»

ΗΜΕΡΙΔΑ «ΙΧΝΗΛΑΤΩΝΤΑΣ ΤΟ ΚΛΙΜΑ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ»

Η ημερίδα «Ιχνηλατώντας το κλίμα της πόλης» θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 18 Ιουλίου 2023 και ώρα 18:00 στην «Αίθουσα Κρίσπη» του Μουσείου Ιστορίας Πανεπιστημίου Αθηνών (Θόλου 5, Πλάκα), με στόχο την ανάδειξη επιστημονικών θεμάτων, όπως το αστικό βιόκλιμα, οι θερμικές εκπομπές οχημάτων, η μικροκινητικότητα και οι αστικές αναπλάσεις, το υδάτινο...

Έναρξη υποβολής αιτήσεων για το ακαδημαϊκό έτος 2023-24

ΕΝΑΡΞΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟ ΕΤΟΣ 2023-24

Από την Πέμπτη 18 Μαϊου 2023, είναι δυνατή η υποβολή αιτήσεων για το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024 στο Διϊδρυματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (Δ.Π.Μ.Σ.) με τίτλο «Νερό, Βιόσφαιρα και Κλιματική Αλλαγή» (Water, Biosphere and Climate Change).

2nd Nisyros Summer School

2ND NISYROS SUMMER SCHOOL

Το 2ο Θερινό Σχολείο (Summer School) του Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών «Νερό, Βιόσφαιρα και Κλιματική Αλλαγή» θα πραγματοποιηθεί στη Νίσυρο από 28 Μαΐου έως 4 Ιουνίου 2023.